Loading...
Hizmetler | Bülent Elikesik Gayrimenkul Gölbaşı2019-02-18T20:51:35+00:00

Gayrimenkul ve Konutlarınız İçin Anahtar Teslim Hizmet Veriyoruz!

Bize Ulaşın

PROJE HİZMETLERİ

Proje hizmetleri iki temel bölümde ele alınmaktadır.
Tasarım, avan proje ve uygulama projelerinin hazırlanması
Tasarım kararları verilmiş, avan projeleri hazır olan projelere ait uygulama projelerinin hazırlanması

Her iki kapsamı birlikte ve ayrı ayrı düşünmek işveren talebine bağlı olarak değerlendirilebilir.

Tasarım aşamasında, işveren taleplerinin de dikkate alınması ile fonksiyon şemalarının çıkarılması, genel yerleşim planlarınına oluşturulması ve cephe etüdlerinin yapılmasından malzeme seçimlerinin netleştirilmesine kadar bir dizi süreç takip edilmektedir. Süreç içerisindeki herbir aşama projeye, zamana ve işveren talebine bağlı olarak ayrı ayrı ya da bir bütün olarak değerlendirilmektedir.

Uygulama projeleri hazırlanması aşamasında ise tasarımı bizim tarafımızdan ya da başka bir grup tarafından yapılmış olan teknik olarak avan proje tarifine giren bir projenin ele alınarak tüm uygulama detayları ile oluşturulması sözkonusu olmaktadır.

services-tabs-139154408

Genel başlıklar ile Mimari Proje hizmetleri;
Ön tasarım
Avan Proje
Uygulama projeleri
Teknik şartname, keşif özeti ve metrajlar
As-built(yapıldı)Projeleri
şeklinde sıralanabilir.

Mühendislik Proje Hizmetleri, proje hizmetleri kapsamının bir bölümünü oluşturmakta olup çözüm ortaklarımız ile birlikte hizmet verdiğimiz statik, mekanik ve elektrik mühendisliği disiplinlerinde ki projeleri ifade etmektedir.

services-tabs-139154408

TAAHHÜT HİZMETLERİ

İnşaat taahhüt sözleşmesi, arsa sahibinin arsası üzerinde yapılacak inşaatın maliyetlerini karşılaması yoluyla müteahhitle yapılıyor. Bu durumda müteahhit ile arsa sahibi arasında inşaat taahhüt sözleşmesi imzalanıyor.

Bu modelle arsa sahibi müteahhite arsası üzerinde bedelini ödeyerek inşaat yaptırmış oluyor. Müteahhit ise tasarlanan plan ve projeye uygun bir şekilde inşaatı yapmakla yükümlü oluyor. Yani  müteaahittin inşaatı eksiksiz ve kusursuz olarak yapması şart.

İnşaat taahhüt sözleşmesiyle müteahhitin uyması gereken diğer bir husus da, söz konusu inşaatı zamanında bitirmek.

services-tabs-139154408

Arsa sahibinin sorumlulukları nelerdir? 

İnşaat taahhüt sözleşmesine göre arsa sahibinin de yüküm ve borçları bulunuyor. Bunlardan ilki, müteahhit tarafından yapılacak inşaatın bedelini ödemek. Bu arsa sahibinin ödemesi gereken bir yükümlülük olarak karşımıza çıkıyor.

Bedel nasıl belirlenir? 

Peki arsa sahibi tarafından ödenmesi zorunlu olan bu bedel nasıl hesaplanıyor? Hemen yanıtlayalım, söz konusu bu bedel götürü usulüyle belirlenebileceği gibi, müteahhitin inşaat maliyetine belirli bir oranın uygulanması sonucunda hesaplanacak yüklenici karının eklenmesi ile veya inşaat maliyetine sabit bir yüklenici karının eklenmesi ile de belirlenebiliyor.

services-tabs-139154408

İÇ MİMARİ VE DEKORASYON | GÖLBAŞI

İç mimari tasarım herhangi bir mekanın içini tasarlama sürecine denir. Alanların verimli ve şık kullanılmasına yönelik yapılan iç mekan tasarlamaları, planlama, estetik ve teknik çözümler sonucu başarıya ulaşır.

İç mimarlık olarak adlandırılan tasarım ve sonuç süreçlerinin tamamı kişilere işlevsel yaşam alanları katmak ve görsel ambiyansı sağlamak için yapılır. Pek çok faktör iç mekan tasarımında rol oynar.

 • Görsel faktörler(renk, ışık, biçim),
 • Dokunsal faktörler(yüzey, şekil, doku),
 • İşitsel faktörler(gürültü, yankı).

Tasarımcı ilgili materyallerini doğru kullanarak gerekli olan estetikliği yaratır. Bir nevi nesnelere şekil verir. Tasarımcının mobilyalar ve aksesuarlar ile renkler hakkında geniş bilgiye sahip olması gerekir. İç mekan tasarımı yapanların en çok kullandığı malzemeler:

 • mobilya,
 • aydınlatma,
 • halı ve zemin kaplamaları,
 • boya ve duvar kaplamaları,
 • cam,
 • metal,
 • demirbaşlar,
 • sanat eserleri

services-tabs-139154408

İç Mimar Ne Yapar?

İç mimar kişilerin yaşam alanlarını kullanışlı ve şık hale getirmek için farklı eşya ve aksesuarları kullanarak tasarım yapan kişidir. Daha iyi, sağlıklı, güvenli ve rahat bir fiziki bir ortam tasarlarlar. Kişilerin yaratıcılığı en önemli faktör olarak görülür.

services-tabs-139154408

İç Mekan Tasarımı ve Dekorasyon Arasındaki Fark Nedir?

İç mekan tasarımı, iç mimarlar tarafından yapılan ve her detayın teknik olarak hesaplanmasını gerektiren bir süreçtir. Dekorasyon ise iç mimarlığın bir bölümünü oluşturan ve daha çok kişisel zevklere göre tasarımın yapıldığı süreçtir. İç mimarın mekan tasarlamasından sonra farklı zevklere göre dekorasyon süreci tamamlanır. Her iki süreç de zevkli ve kreatiftir.

EKSPERTİZ | GÖLBAŞI

Gayrimenkul eksperliği nedir?

Gayrimenkul değerlemesi, bir varlığın veya gayrimenkulün, gayrimenkul projesinin veya bir gayrimenkule bağlı hak ve faydaların belli bir tarihteki muhtemel değerinin bağımsız ve tarafsız olarak takdir edilmesine deniyor.

services-tabs-139154408

Gayrimenkul eksperliği nedir?

Bir gayrimenkulün, gayrimenkul projesinin veya bir gayrimenkule bağlı hak ve faydaların değerlemesini yapacak gayrimenkul değerleme şirketleri tarafından istihdam edilen veya değerleme şirketleri ile sözleşme imzalamak suretiyle değerleme hizmeti veren ve Kurulun lisanslamaya ilişkin düzenlemeleri çerçevesinde kendilerine Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı Lisansı verilen kişilere deniyor. Gayrimenkul eksperliği nedir? sorusunu yanıtladıktan sonra gelelim kimlerin gayrimenkul eksperi olabileceğine:

services-tabs-139154408

Kimler gayrimenkul eksperi olabilir?

Gayrimenkul eksperi, bir gayrimenkulün, gayrimenkul projesinin veya bir gayrimenkule bağlı hak ve faydaların değerlemesini yapacak olan, gayrimenkul değerleme şirketleri tarafından istihdam edilen, şirketin faaliyet konusunu yakından ilgilendiren şehir ve bölge planlama, mühendislik, işletme-ekonomi, mimarlık, peyzaj mimarlığı gibi alanlarda asgari 4 yıllık üniversite mezunu olan kişiler oluyor.

BAKIM | ONARIM | GÖLBAŞI

İnşaat Bakım Onarım hizmeti; fabrika, ofis, alışveriş merkezleri, işyeri kampüsleri ve daha birçok işletmede oluşacak elektrik tesisatı, mekanik tesisat ve inşaat ile ilgili onarım işlerini ve tesislerdeki sistemlerin periyodik bakımına yönelik ihtiyaçlarınızı karşılamak adına sunduğumuz satın alma çözümlerini kapsamaktadır.

Onarım ve Bakım Hizmetini Tek Firma Üzerinden Yıllık Planlayarak Maliyetinizi Azaltın

Satın alma hizmetleri kapsamında müşterilerimizin ihtiyaçlarını tespit ederek, belirlenen poz listeleri üzerinden yıllık ihaleler ile satın alma sürecinizi yönetiyor; işletmelerinizdeki elektrik tesisatı, su tesisatı, havalandırma sistemi ve daha birçok yapısal sistemin yıllık tahmini bakım ve onarım iş hacmini belirleyerek maliyet avantajı yaratıyoruz. İnşaat bakım ve onarım hizmeti için gerçekleştireceğimiz ihale sonucunda işyeri, bina ve her türlü tesiste elektrik, mekanik ve inşaat konularında tek bir yetkili firma ile yıllık sözleşme imzalayarak, her iş için ayrı firma ile yürüteceğiniz sözleşme süreç ve prosedürlerinden kurtulmanızı sağlıyoruz.

services-tabs-139154408

Size Özel Çözümlerimiz İle Zaman Ve Maliyet Tasarrufu Sağlayın

İnşaat bakım ve onarım hizmeti satın alma sürecinizde Zer iş birliği ile, sunduğumuz rekabetçi fiyatlar sayesinde bakım, onarım ihtiyaçlarınız için maliyet tasarrufu sağlarsınız. Satın aldığınız hizmetin sürdürebilirliğinin teknik şartname ve sözleşmelerle güvence altına alınmasını sağlayarak ilave avantajlar elde edersiniz. Uzman kadromuzun desteğiyle hizmetin uygunluğunun sürekli ölçümlenmesi ve denetlenmesini garanti ederek iş gücü ve zamandan kazanırsınız.

services-tabs-139154408